2022. június 5  -én éjjel 2 órakor rajtolt el Szentendréről a Salomon Szt. László Trail 84 km – es távja, Koncz Csabával az indulók között.

Az ultratávú terepfutó verseny alap paraméterei:

84, 1 km a táv hossza. 3095 méter szintemelkedést kellett leküzdeni. Csaba teljesítései ideje: 13 óra 26 perc!

Ezzel az időeredménnyel az abszolút 139 célba érkező közül a 70. helyen ért célba. Férfi kategóriában 104 fő tudta teljesíteni a versenyt, köztük Csaba az 53. lett.

Csaba az eddigi legnehezebb terepfutó versenyének érezte ezt a pályát. A sziklás szakaszok és a sár feladta a leckét rendesen, nem beszélve egy hosszabb csalánosról! Pára, hőség és sár jellemezte az útvonalat Dobogókő – Dömös – Pilisszentlászló – Visegrádon keresztül.

Hosszú felkészülés után sorra érkeznek a következő hónapokban Csaba már – már extrém kihívásai, ez volt ez első belőlük! Itt a pálya nyomvonala és szint jelentette a legfőbb megoldandó tételt.