2022. június 12 – én, vasárnap rendezték meg a Dockyard Crosskovácsi Terepfutó versenyt Nagykovácsiban.

Tóth Anita a középtávon indult, ami 8 km távolságot jelentett, egy 2 körös pályán, 2 hosszabb emelkedővel, 240 méter szintemelkedéss

el.

A versenyt izgatottan vártuk, sok szempontból érdekes kihívás volt. Ugyan Anita ismerte az útvonalat, mert versenyzett itt korábban, ám az elmúlt hónapokat az Egyesült Államokban töltötte, ahol nem volt lehetősége igazán emelkedőkkel tarkított pályán edzeni. Síkon és magas intenzitáson modelleztük a hazai versenyt, építve a korábbi évek tapasztalataira.

A koncepció sikert hozott: Anita a középtáv abszolút női 2. helyén érkezett célba 0:47:29 – es időeredménnyel!

A 3. helyezett hölgy előtt bő 2, 5 perccel érkezett célba, és a felnőtt férfiak – nők összesített listáján  a 8. lett!