2023. májusában 3 esemény valósult meg az ASE csapatának versenyprogramjában:

1. Balatonfondo 2023

2023. május 1 – jén a tavalyi évi hazai Giro nagyrajtjának emlékére granfondo került megrendezésre Balatonfüreden. Az ASE csapatát a 126 km – es távon Huszár Gergő képviselte.

A lezárt útvonalon, magas szintű biztosítással megrendezett esemény a hazai országúti kerékpárosok nagy tömegét vonzotta. Az eseményen több mint 1000 kerékpáros állt rajthoz.

Gergő a férfi 19  -39 évesek kategóriájában a 94. helyen abszolválta a távot, 03:54:25 – ös idővel. Kategóriájában 209 célba érkező volt. A közel 1400 méteres szintkülönbséget Gergő nagytányéron abszolválta minden jel szerint:)! Gratulálunk!

1. XIX. Kínok Kínja Kerékpáros Mezőnyverseny

2023. május 7. vasárnap a Pilis adott otthont a következő AKESZ – eseménynek. A csapatot Petró Károly képviselte, aki Master kategóriában a 7. helyen ért sikeresen célba (35. mester versenyző közül). A 120 km  -es távot 03:17:40 – es idővel zárta.

A 3 kör a pilismaróti emelkedővel az egyik legkomolyabb kihívás a mezőnyversenyek sorában: bő 1500 m szintemelkedést tartalmaz.

Remélem, sikerült hozzájárulnom a frissítéssel a kiváló teljesítményhez!:)

1. Bakony 200 teljesítménytúra

2023. május 21 – én, vasárnap egy különleges túrára mentünk el: a Bakony 200 teljesítménytúrára, immáron másodszor. . Idén Petró Károly és jómagam is a 111 km  -es távon indultunk, 1400 m szintemelkedés mellett. A rajt – és cél Veszprémben volt, a verseny útvonala az ellenőrző pontokkal a szépséges Balaton  – felvidéken haladt.

Petró Károly ezen a távon elsőként érkezett vissza; 3 óra 32 perc alatt teljesítve a távot!:)

Számomra hihetetlenül szép ez a táj, ott tekerni felért egy léleksimogatással és igazi kikapcsolódás volt! Mindamellett, hogy számomra idén ez a túra célversenyként lett megjelölve, a táv volt az igazi kihívás. Sikerült, valójában különösebb gond nélkül és ez nagyon – nagyon jó érzés.

Női 3. helyen érkeztem vissza a rajt – cél helyszínre, ami szintén nagy eredmény számomra. 4 óra 43 – as időeredménnyel.